Modscenter • Centrum modyfikacji do gier
Nagrywanie na slabym sprzecie. - Wersja do druku

+- Modscenter • Centrum modyfikacji do gier (https://modscenter.pl)
+-- Dział: Hyde Park (https://modscenter.pl/forum_hyde-park_280)
+--- Dział: Ogólne (https://modscenter.pl/forum_og%C3%B3lne_281)
+---- Dział: Komputery i Internet (https://modscenter.pl/forum_komputery-i-internet_286)
+---- Wątek: Nagrywanie na slabym sprzecie. (/thread_nagrywanie-na-slabym-sprzecie_22845)



Nagrywanie na slabym sprzecie. - matiszati3 - 07-01-2014

Witam.
Chcialbym nagrywac filmiki z GTS. Niestety na niskich ustawieniach graficznych sa lagi podczas nagrywania.
Moje parametry:
3 GB Ram
2 Ghz Procesor
512 MB Karta graficzna
Win 7

Czy jest mozliwosc jakos podkrecic, cos zrobi, aby dalo sie nagrywac? Dodam, ze to laptop i nie wiem co jest z tym podkrecaniem. Jedni pisza, ze sie da, inni, ze nie... Nie wiem co mam zrobi?


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - Italiano - 07-01-2014

Overclocking laptopa... można ale czy to będzie dla niego zdrowe? Nie sądzę, bo zapewne chłodzenie mizerne...
Parametry dupy nie urywają więc nie ma się co dziwić, że ci tnie... Chyba jedynym rozwiązaniem tego problemu będzie zmiana sprzętu, najlepiej na stacjonarny... laptopy do grania raczej nie służą a jeśli już, to są cholernie drogie.


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - Soxic - 07-01-2014

Laptop do grania to koszt minimum 5 tyś złoty.
Lepiej złożyć składaka za np 2k zł.
Najlepiej pod OC.


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - y0Kris - 07-01-2014

Ale nie każdego stać w tym momencie na 2k... Ja bym mu polecał nagrywać Action! na 30 fpsach. Action zbytnio nie obciąża systemu. Można zawsze użyć MSI afterburner,też ma dobre opinie


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - matiszati3 - 07-01-2014

Jak narazie, kupno nowego sprzetu nie wchodzi w gre, bo kupilem sobie niedawno kierownice.
Co do chlodzenia, sa chyba jakies programy do sprawdzenia temperatury. Jak znajde jakis to podrzuce wyniki. Czy podstawka chlodzaca cos da, po podkreceniu lapka ?
PS. Soxic, niestety dodalem Cie do listy ignorowanych kiedys i nie moge cofnac Cry (IPB)




Actionem kiedys probowalem sie bawic, ale mialen tylko demo i nie zmienialem ustawien graficznych. Wczoraj uzywalem MSI, ale nie chcialo cos nagrywac. Musze "kupic" pelna wersje Action! i poprobowac.


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - Soxic - 07-01-2014

Dzięki wielkie. ;_;
Hmmm, możesz sobie kupić podkładki pod laptopa który tam kilka stopni zbije jak podkręcisz. Ale z taką kartą to daleko nie zajedziesz.
Dlatego najlepiej żebyś sobie powoli zbierał hajs na części jeżeli chcesz w coś pograć.

@Yo
Ale co mu to da skoro karta graficzna jest do śmieci?
Pomyśl trochę. Nawet jakby program zżerał mało to i tak będzie mu się zacinało więc sensu nie widzę inwestować w ten laptop poza np tą podkładką. Smile (IPB)
Można też kupić sprzęt(do dupy ale pociągnie ETS'a 2 może na wysokich przy nagrywaniu) za 1200... Tyle że nie kupywać z allegro tylko złożyć. Smile (IPB)


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - Italiano - 08-01-2014

Jak chcesz program do sprawdzania temp. to albo Speedfan albo HWMonitor.
Co do podkładki chłodzącej... nie polecam. To jest pic na wodę i powoduje tylko to, że chłodniejszy jest spód a cały bebech i tak pozostaje gorący. Sam testowałem na swoim 3 i każda gawno dawała. xd


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - Soxic - 08-01-2014

@Captajn, zawsze te max 5 stopni zbije. No ale jak pisałem mija się to z celem. Wink (IPB)


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - matiszati3 - 08-01-2014

Jak narazie wyprobuje Action!
Mama i tata maja znajomych znajacych sie na kompach, to doradza mi cos.
Ja to sie modle wieczorami, zeby cos yeblo w nim i zeby naprawa byla nieoplacalna Szczerbaty (MC)


RE: Nagrywanie na slabym sprzecie. - Italiano - 08-01-2014

(08-01-2014, 00:09)Soxic napisał(a): @Captajn, zawsze te max 5 stopni zbije. No ale jak pisałem mija się to z celem. Wink (IPB)

To zależy od budowy laptopa... Hewlett-Packard skutecznie obudowuje od dołu swoje ProBooki, że wiatrak z podkładki chłodzi raczej obudowę, bo bebech dalej miał tą samą temperaturę nie zależnie od modelu podkładki, a przedział cenowy był spory.