Modscenter • Centrum modyfikacji do gier
Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - Wersja do druku

+- Modscenter • Centrum modyfikacji do gier (https://modscenter.pl)
+-- Dział: Symulatory (https://modscenter.pl/forum_symulatory_1153)
+--- Dział: Inne Symulatory (https://modscenter.pl/forum_inne-symulatory_995)
+---- Dział: German Truck Simulator (https://modscenter.pl/forum_german-truck-simulator_80)
+----- Dział: Mapa Polski by Polish-GTS Team (https://modscenter.pl/forum_mapa-polski-by-polish-gts-team_903)
+----- Wątek: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. (/thread_mapa-polski-by-polish-gts-team-pytania-pomys%C5%82y-sugestie_46)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - tohsiw - 06-04-2013

Oj coś mi się wydaje, że nie to będzie normalny błąd Szczerbaty (MC). Ale zawsze możesz napisać w czym macie problem. W końcu jest tutaj tyle ludu, że powinno się znaleźć jakieś rozwiązanie Wink (IPB).


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - ATe - 06-04-2013

(06-04-2013, 00:13)Americano napisał(a): Może umiemy pomóc, chociaż stawiam, że nie, bo 90% tego forum to ludzie po 13 lat.
Ale jestem ciekaw.

Co z tego że nawet 13lat? Jak ktoś w tym siedzi to będzie potrafił rozwiązać ten błąd, wystarczy logiczne myślenie.


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - Kajonator - 06-04-2013

Jak byście umieli czytać, to byście wiedzieli jaki jest problem, bo odpowiedź na to pytanie została już udzielona.


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - tohsiw - 06-04-2013

Przeleciałem cały temat. Ten, żeby nie było i odpowiedzi nie widziałem. Nie wiem, może jestem ślepy, ale nigdzie nikt nie napisał, jaki to jest błąd. Więc, jakbyś uraczył nas odpowiedzią to byłbym niezmiernie szczęśliwy Wink (IPB).

A i tak pytanie, będzie dało rade modyfikować mapę dla siebie? Czy wszystkie .scs będą zablokowane?


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - Kajonator - 06-04-2013

Nie powiedziałem, że ta odpowiedź jest w tym temacie Wink (IPB)


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - mwl4 - 06-04-2013

Boże... ratuj. Po pierwsze:
Błąd który jest na mapie p-gts dotyczy mbd. Nie ma żadnego błędu w logu ani tym podobne. Gra przez run game działa, ale już z poziomu ekonomi nie. Co się dzieje? Podczas ładowania się gry dochodzi do 60% i gra się zawiesza, tzn. nic się nie dzieje. Mieliśmy już taki błąd z którym się uporałem. Jestem pewny że mamy do czynienia nie z jednym takim błędem a kilkoma. A ja nie mam zamiaru usuwać po kolei każdy node i sprawdzać. A więc dekoduję plik mbd, i po znalezieniu jednego błędu sprawdzę jak on wygląda binarnie. Jeśli taki błędny node w hex wygląda bez błędnie, to nie będzie to dobry znak, ponieważ błędu będzie trzeba szukać ręcznie usuwając po kolei każdy node. Co do konwertowania mapy do ETS2..... Ludzie, wy chyba nie myślicie że ktoś będzie konwertował 5 tyś modeli ręcznie Smile (IPB) Jak już się za to będę brał to napiszę konwerter który będzie brał modele z definicji i je po kolei konwertował bezbłędnie. Poza tym, mbd które jest w ets2 jest troszkę inne niż w gts. Jak rozkoduję całe mbd to będę mógł się za to brać. Oczywiście najpierw trzeba będzie zrobić aby ekonomia działała w gts.

Zadowoleni? Ja j*bie


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - Mr. Ferrari - 06-04-2013

Spróbuj wpieprzyć ostatni zapis mapy (czyli plik *.BAT zmień na *.mbd), Jeśli na niej będzie git, to masz już jako tako zakreślone "koło" problemu Wink (IPB)


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - mwl4 - 06-04-2013

Plik BAT? No ciekawe. Chyba plik BAK Smile (IPB) ehhh... nie ogarniacie tematu. Nie wiem dokładnie kiedy błąd się pojawił Smile (IPB) To nie jest ostatnie 5 minut tylko ostatnie pół roku. A przez ostatnie pół roku było robione południe, które kiedy się usunie ekonomia działa Smile (IPB)
Nawet SCS Soft nie chce pomóc, bo wydaje mi się że nawet oni nie wiedzą gdzie może błąd tkwić.
Jak ktoś ma jakieś pomysły proszę pisać. Ale od razu mówię, że żadna normalna mapa takiego błędu nigdy nie miała Smile (IPB)


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - Mr. Ferrari - 06-04-2013

Tia, plik BAK, nie BAT, sorry, nie tkwie w tym od 2 lat chyba Tongue (IPB) Więc wiesz już, że problemem bedzie coś na południu. Wyodrębnij samo południe, zbuilduj mapę i sprawdź czy działa. Jeśli nie to masz mniej hex'a w hex'ie... Tzn, mniej do dekodowania, co oznacza, że szybciej powinieneś problem znaleźć. Jeśli tak, to problem z ekonomią tkwi w połączeniu południa z północną częścią mapy. Jeśli rzecz jasna dobrze zrozumiałem temat.


RE: Mapa Polski by Polish GTS Team - Pytania, pomysły, sugestie. - mwl4 - 06-04-2013

No chyba nie myślisz że ja już nie robiłem o czym ty teraz właśnie mówisz Smile (IPB) Wyciąłem ociupinkę południa(4mb z 26mb) i już wystarczyło żeby się zacięło w 60% Smile (IPB) Będziem szukać, ale ciężko będzie, bo pewny jestem że są przynajmniej 2 błędy Smile (IPB)