Modscenter • Centrum modyfikacji do gier
Volvo V40 - Wersja do druku

+- Modscenter • Centrum modyfikacji do gier (https://modscenter.pl)
+-- Dział: Hyde Park (https://modscenter.pl/forum_hyde-park_280)
+--- Dział: Nasze pojazdy (https://modscenter.pl/forum_nasze-pojazdy_869)
+---- Dział: Auta osobowe (https://modscenter.pl/forum_auta-osobowe_870)
+---- Wątek: Volvo V40 (/thread_volvo-v40_34216)

Strony: 1 2 3


RE: Volvo V40 - Kowal94 - 17-02-2017

Odnośnie tego luzu na kierownicy to w V40 częstą bolączką jest krzyżak na kolumnie kierowniczej. I to bym proponował najpierw sprawdzić zanim wydasz hajsy na magiel.


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 18-02-2017

Tzn, może powiem inaczej. Luzy na kole kierownicy są odczuwalne w zakresie jakiś max 5 stopni obrotu, a potem jest fajnie sztywno, ale kołami skręca od samego początku, wliczając rownież ten luz, wiec juz sam nie wiem xd


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 20-02-2017

Sytuacja wygląda następująco - klocki z tyłu już nie istnieją. Jutro operacja wymiany klocków - dostaniecie relację Big Grin (IPB)


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 21-02-2017

Klocki zmienione, o dziwo wszystkie były jeszcze w takim stanie, że przejeździłyby jeszcze z rok śmiało :p

Oprócz jednego.

A mianowicie tego XDDDDD

[Obrazek: 32207090213_6d0d512d58_o.jpg]



RE: Volvo V40 - nirwana9 - 21-02-2017

To nieróno zużywa coś Wink (IPB)

Może lepiej wymienić uszczelniacze zacisku, bo tak to albo jedna strona bardzo cieżko chodzi co potem zapiecze sie, wiec lepiej zregenerować i przy okazji nowiutki płyn hamulcowy zalać (co 45 tyś km lub co 2 lata)


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 21-02-2017

Zaciski były regenerowane, więc może ktoś zregenerował i stare klocki wrzucił. Cholera wie, nie interesuje mnie to w sumie, ważne, że są teraz nowe xD


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 23-02-2017

No koleżcy! (GG) Big Grin (IPB)

Wiosna idzie wielkimi krokami, więc postanowiłem zrobić dziś małe zakupy:

- Lotka od sporta - do malowania (zdjęcie wzoru lotki)

[Obrazek: 32253682303_af7c0f5802_c.jpg]

- Błotnik prawy i lewy, które nie ujrzały kornika - będą do malowania Smile (IPB)



RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 21-05-2017

Ogarnięte: 

- Nowe koła
- Nowe błotniki na przód - już nie ma rudej szmaty na nich Big Grin (IPB)
- Lotka na klapie Big Grin (IPB)
- nowa wycieraczka tył, bo ktoś był tak uprzejmy i postanowił ją połamać

[Obrazek: 33937508404_2d84c38db2_c.jpg]

[Obrazek: 34786194455_fb98aa563c_c.jpg]
Dupcia :3 by Sztywny Fred, on Flickr



RE: Volvo V40 - nirwana9 - 21-05-2017

Prace idą parami Big Grin (IPB) Grunt by doprowadzić do ładu żeby wyglądał i jeździł Big Grin (IPB)

PS. Pytanie mam co do lotki na dach - czy były fabrycznie otwory by lotkę zamontować ? Czy musiałeś sam dorobić otwory by móc przymocować ?
Oraz zakładam, ze lotka z plastiku to miałbym też pytanie - jak wyglądał proces pracy by pod kolor samochodu dostosować ? Zamawiałeś lakier na zamówienie ( jeśli tak to w jakim sklepie?) Bo bym też potrzebował sobie kupić lakier na zamówienie, oraz czy łatwo było zamalować ? Czy bawienie się w "zdzieranie" starego lakieru i nakładanie podkładów aż po lakier i na koniec zabezpieczenie lakieru przed uszkodzeniem pod kątem pogody ?


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 21-05-2017

Ale on jeździ bez problemu Big Grin (IPB)

Co do lotki:

Otwory w klapie oryginalnych nie było. Były oryginalne wypusty w klapie w których były zaślepki, więc wiertarka i ogień, dziury zrobione, lotka wsadzona fabrycznymi gwintami w dziury, skręcona, sklejona na dwustronną taśmę z gąbką dookoła powierzchni przylegających do klapy + silikon dookoła oryginalnego gwintu w lotce żeby woda tam nie leciała.

Proces przygotowania - zmatowić stary lakier. Jeśli są odpryski to papier 320, wyrównać wszystko najlepiej, jeśli nie ma żadnego odprysku itp. to od razu wodny 600 pod podkład. Podkład normalny, nie żaden do plastiku, bo miałem zamiar do plastików kupić podkład, ale walnąłem normalny Novola taki sam jak na błotnikach. Następnie po pomalowaniu podkładem i po wyschnięciu szlifujesz na gładko podkład papierem wodnym 800. Odtłuszczasz oczywiście przed każdym malowaniem. Potem baza 2 warstwy + lakier 3 lub 4 warstwy.

Bazę czyli kolor zamawiałem w mieszalni lakierów niedaleko mojej miejscowości. Gościu spolerował kawałek drzwi, podszedł ze spektrofotometrem czyli takim urządzeniem co dokładnie szczytuje kolor z samochodu.

Tak ogólnie odnośnie malowania to najgorsze jest przygotowanie elementów. Jeśli sobie źle przygotujesz to wyjdzie Ci przysłowiowa p***a z malowaniem, bo będzie widać jakieś syfki, dziurki, niedokładnie zeszlifowany np. szpachel. Baza może się zważyć czyli zeżreć z podkładem jak źle to zrobisz i wtedy baza zacznie się tak marszczyć i wtedy musisz dymać wszystko od nowa :Tongue (IPB)

A co do zabezpieczenia lakieru pod kątem pogody to co masz na myśli? Tongue (IPB) Przed gradem to Ci tylko garaż lakier zabezpieczy XD