Modscenter • Centrum modyfikacji do gier
Poland Rebuilding [W.I.P] - Wersja do druku

+- Modscenter • Centrum modyfikacji do gier (https://modscenter.pl)
+-- Dział: Symulatory (https://modscenter.pl/forum_symulatory_1153)
+--- Dział: Euro Truck Simulator 2 (https://modscenter.pl/forum_euro-truck-simulator-2_33)
+---- Dział: Poland Rebuilding (https://modscenter.pl/forum_poland-rebuilding_878)
+---- Wątek: Poland Rebuilding [W.I.P] (/thread_poland-rebuilding-w-i-p_28422)



RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - Radol - 21-04-2016

(21-04-2016, 12:34)prezes000pl napisał(a): Chopoki pojawiły się jakieś nowe miasta? :v

3 przebudowane.
Min. w Polsce całkiem nowa Łódź i okolice


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - nelson2230 - 21-04-2016

Czy Lodzi wiekszosc modeli zostalo aby napewno odchudzone ?


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - Radol - 21-04-2016

Modele w ogóle jeszcze nie zostały podmienione.


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - DIESIRAE - 21-04-2016

(21-04-2016, 16:34)nelson2230 napisał(a): Czy  Lodzi wiekszosc modeli zostalo aby napewno odchudzone ?

Cytat:no co do optymalizacji to nie powiem ze w Lodzi przycina wiecej niz w jakim kolwiek innym miescie np;Szczecin,Koszalin

No ale przecież nikt nigdzie nie napisał, że odchudzanie  modeli zostało zakończone i są one na mapie Exclamation (IPB)

Poza tym nie do końca masz chyba pojęcie o samych modelach i nie bardzo rozumiem to pytanie o "większość", bo większość to jednak modele scsu ::tongue:  bardzo ładnie wyglądające które doszły wraz z ostatnimi DLC ale niestety niektóre z nich tez potrafią mocno obciążyć lokację,

dlatego

jeżeli piszesz już optymalizacji to wypadałoby najpierw podać;
- konfig swojego PCta,
- ustawienia na jakich grasz,
- rozdzielczość
- no i przede wszystkim mody dodatkowe (oprócz map)
- oraz m/w miejsce w którym u Ciebie ścina + najlepiej fotę z tak żeby było widać włączoną konsolę

(dot. to również innych)

Inaczej nikt nie będzie wróżył z fusów i szukał przyczyny dlaczego u Ciebie jest tak jak u innych jest normalnie  :tongue:

Poza tym należy wziąć pod uwagę, że prędzej czy później pojawi się ETS3 ale moim zdaniem na jakieś większe graficzne zmiany nie ma co liczyć. Ot po prostu będzie to rozwinięcie obecnej wersji Prisma3d które będzie jeszcze bardziej wyduszać z kart graficznych ostatnie ich tchnienia i możliwości. Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że w pewnych warunkach i sytuacjach nawet GTX 980 może dostać sporej czkawki Th_applause (MC) i wcale nie będzie to wynikało z jego słabości. Bo mając np 50fps gra i tak będzie cięła lub ewidentnie będzie widać kłopoty z wyświetlaniem obrazu. Wszystkiemu są winne ciągłe zmiany w plikach i ustawieniach gry na poziomie jej kodu (np. natężenie i losowość generowania ruchu AI również tego modyfikowanego modami, nieodpowiedni do możliwości karty graficznej dobór ustawień opcji graficznych itede. - )

Dlatego jak już coś piszecie o ścinach i problemach to piszcie konkretnie co, gdzie i jak.
Co się da zrobić to się zrobi Cool (IPB)


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - Radol - 21-04-2016

Zasada jest prosta:
Mapa ma być w miarę atrakcyjna i w miarę przejezdna.

Nie biorę pod uwage używania żadnych modów na dodatkowe modele w trafficu  (wszelkie Jazzycata ) oraz inny dodatkowy traffic i nawalonych innych dodatkowych map.
Na to mogą sobie pozwolić tylko Ci z mocnym sprzętem a reszta z takim zestawieniem musi sie liczyć ze spadkami i czkawkami.

(Ja nawet nie używam dlc Accesorry) - i bez tego wszystkiego co wypisałem wyżej, a przypomnę że mam GTX 760 i 16 GB pamięci.

Tak sprawdzam i tak testuje.
Nie ma co tu się więcej co rozpisywać.


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - bigdady40 - 21-04-2016

Radol mam projekt bałkans oraz rus map plus wasze pro mody. Nie wyznacza gpsu. Tak jest u mnie. Baza w świnoujściu do drugiej bazy w tym samym miejscu brak gps. We wrocku od miejsca do tesco we wrocku nie da się wogóle wjechać. Wiem, że to na szybko było wydane i tylko zgłaszam błędy. Radol nie umiem zrobić zdjęć, ja tylko gram. Jakbym umiał dużo sam bym się bawił w dodatki Smile (IPB)


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - Radol - 21-04-2016

Na Islandie jeszcze nie miałem przypadku braku wyznaczenia trasy - sprawdx na samej mapie i tyle. zlecenie z tej samej do tej samej firmy.
Wywal ten Project Balkans albo jeszcze coś - jeśli dodatkowa mapa zawiera i nadpisuje jakieś prefaby, a ma je nieaktualne, to wtedy mamy takie skutki.

Jak nie umiesz robic zdjeć to spisz z mapy dane zlecenia którego Ci nie pokazuje - firmy i miejscowości.
 
W Świnoujściu może być problem z firmą OT PORT - prefab z czasem zostanie poprawiony lub wymieniony całkowicie (bo też mnie denerwują co wersja te same uwagi)
Czasem nie pokazuje zlecenia do tej firmy - to zależy bo tam jest kilka miejsc rozładunku.

Myślę że EdekLS nam w tym pomoże, ale i tak jest zawalony robotą..więc cierpliwie czekam.

We Wrocku to po prostu można dojechać końcówkę bez GPS-a  - też musimy tam przemeblować bo coś jest nie tak.
Nie oznacza to jednak że nie można dostarczyć ładunku  - bo jakby Ci w realnym życiu wysiadł GPS po drodze i tak blisko firmy to tez bys stanął i rozłożył ręce? Chyba nie.


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - jordix - 21-04-2016

Lodz daje rade niezle to wyszlo, zauwazylem ze trigger w Ikei jest w budynku a poza tym to super i dzieki za update a tak na marginesie caly dzien zajelo mi przeskoczenie na 1.23 i na koniec sie zagotowalem bo na 2ce przed Siedlcami kolo Tranwood`u wystepuje crash jesli uzywacie tez RusMap 1.6.3 okazuje sie ze nie jest on kompatybilna z PM 2.02, Rosjanie juz wypuscili fix http://www57.zippyshare.com/v/W0UdHKax/file.html dziala bo sprawdzalem, wiec jakby ktos mial problem tego typu nalezy zastapic polaczenie map, pozdro dla calego teamu ! szkoda, ze PR nie jest standalone mysle, ze jednak byloby to lepsze rozwiazanie chociaz rozumiem decyzje z perspektywy czasu.


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - Radol - 21-04-2016

Fixa zrobilem w nocy i wypuściłem ja. (min też na forum SCS-u)
Akurat robię inne poprawki w obszarze Łodzi to przyjrzę się  co z tym trigerem. (no właśnie tak to jest z 'samoróbkami' firmami )

EDIT:
Trigger na IKEI zrobiony


RE: Poland Rebuilding [W.I.P] - jordix - 21-04-2016

a no to spoko, ja znalazlem na forum z RusMap na SCSie nie moglem znalezc, moze warto by i na forum tych fanbojow z ProMods wypuscic bo widzialem kilka osob ma problem Wink (IPB)

EDIT: no tak nie moglem znalezc bo fix przeciez zrobiony dla RusMap a nie PM