Modscenter • Centrum modyfikacji do gier
Egzamin Zawodowy - Logistyka - Wersja do druku

+- Modscenter • Centrum modyfikacji do gier (https://modscenter.pl)
+-- Dział: Hyde Park (https://modscenter.pl/forum_hyde-park_280)
+--- Dział: Ogólne (https://modscenter.pl/forum_og%C3%B3lne_281)
+---- Dział: Różne (https://modscenter.pl/forum_r%C3%B3%C5%BCne_326)
+---- Wątek: Egzamin Zawodowy - Logistyka (/thread_egzamin-zawodowy-logistyka_31016)



Egzamin Zawodowy - Logistyka - lukasiu1998 - 13-09-2015

Czołem forumowicze Smile (IPB)

Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ w tym roku zdaje pierwszą klasyfikacje testu zawodowego z logistyki i ciekawi mnie kilka rzeczy związanych z testem.

Dodam jeszcze, że stwierdziłem dodać na to forum tego posta, bo w sumie związane jest ze światem transportu, co prawda z wirtualnym, ale z realnego też wiele rzeczy się znajduje i obstawiam że nie jeden forumowicz uczęszczał do szkoły w kierunku logistyki Smile (IPB)

Przechodząc do rzeczy :

Na tą chwile zastanawiają mnie takie rzeczy Smile (IPB) :

1. Czy test zawodowy z logistyki jest trudny ? Póki co interesuje mnie pierwsza klasyfikacja, ale o innych klasyfikacjach też ciekawie i miło byłoby się dowiedzieć

2. Na czym polega test teoretyczny i praktyczny - Tak dokładnie mam na myśli, czego najwięcej jest w teortetycznym - czy obliczeń czy teorii czy po równo tego i tego, a w praktycznym interesuje mnie - jak on wygląda, co się robi itd (oczywiście wiem i zdaje sobie z tego sprawę, że z roku na rok się wszystko zmienia, ale tak mniej więcej jak to wyglądało za waszych czasów zdawalności Smile (IPB)

3. Miło mi by było, gdybyście mi mniej więcej powiedzieli (ale tak szczerze) na czym największą uwagę skupiać tzn. jeśli chodzi o przygotowania i naukę do testów

4. I póki co na koniec : Czy jest się czego obawiać ? Czy test nie straszny jak go malują ? Smile (IPB)

Za odpowiedzi w tym poście będę bardzo wdzięczny i z góry chciałbym podziękować za odp Smile (IPB)

Pozdrawiam i życzę dobrej niedzieli Smile (IPB)


RE: Egzamin Zawodowy - Logistyka - p0x - 13-09-2015

Witam. W ciągu Twoich czterech lat będziesz zdawał trzy egzaminy zawodowe, składające się z teorii jak i praktyki. A30, A31, A32. Pod koniec drugiej klasy (okolice połowy maja)
Teoria - pytanie składające się z czterech odpowiedzi (a,b,c,d), praktyka - składająca się z jednego ogromnego zadania praktycznego. Masz tam zadanie, gdzie musisz obliczyć prognozę lub zapotrzebowanie (zależy na co trafisz, możesz mieć też np. ile palet mieści się w danym magazynie) + wypełnianie odpowiednich dokumentów typu list przewozowy czy przyjęcie zewnątrz. Masz wszystko w treści zadania napisane, czarno na białym. Sam podchodzę w tym roku do pierwszego egzaminu zawodowego, gdzie mam duży zakres wiedzy, bo cały czas z profesorami o tym rozmawiamy i jestem z tym tematem na bieżąco. Teoria musi być zaliczona bodajże w 60 lub 70%, a praktyka w 75%. Jeżeli nie zaliczysz, w sierpniu masz poprawkę. Co do przygotowania na egzamin. Przede wszystkim cały czas ćwiczyć zadania, wypełniać papiery to jest najważniejsze. Utrwalać wzory i nie zapominać o zadaniach zamkniętych. U mnie przygotowanie do zawodowych wygląda następująco: Co lekcję jakiś teścik zamknięty, składający się z 100 pytań + jedno zadanie do rozwiązania z papierami. Wiadomo, wszystkie nie da się wyuczyć, bo nie wiesz na co trafisz, ale jak pytałem się innych logistyków z innych szkół, klas to mówili, że za bardzo jakoś nie byli przygotowani przyszli, napisali i zaliczyli. Trzeba być dobrej myśli, skupić się na najważniejszym i będzie dobrze. Smile (IPB)


RE: Egzamin Zawodowy - Logistyka - kaniak1234 - 13-09-2015

Polecam sobie wejść na stronę: www.cke.edu.pl. Tam znajdziesz egzaminy z poprzednich lat na każdym kierunku. Ja uczyłem się z tej strony do swojego egzaminu, faktycznie był to egzamin na informatyka, ale nie zmienia to faktu, że dzięki egzaminom z poprzednich lat dużo się nauczyłem. Masz tam zarówno część teoretyczną jak i praktyczną.


RE: Egzamin Zawodowy - Logistyka - lukasiu1998 - 01-10-2015

Ja też szczerze powiedziawszy mam, na lekcjach - szczególnie na laboratorium i planowaniu procesów produkcyjnych cały czas zadania, bo na pozostałych to przeważnie teoria i z każdą lekcją, jak czegoś z klasą nie kminimy to powtarzamy jeszcze kilka zadań, a jak kminimy to przechodzimy do następnych zadań.

W tym poście ponownie mam do Was kilka pytań :

1. Macie sposoby na połapanie się w danych zadaniach co i jak po kolei wyliczać ? Czy wszystko można wyłapać z kartki (treści zad) ? Bo w sumie czasem się zdarza, że nie ma napisane co masz obliczyć xD - bynajmniej ja tak miałem na lekcjach, ale to wyjątkowe zadania Big Grin (IPB)

2.Teoria - jak to wszystko spamiętać ? Nie oszukujmy się, jest tego dużo i tak kurcze, choć się człowiek uczy, to nie zawsze wszystko tkwi Dodgy (IPB) - Czy najlepiej to się uczyć póki co tak o, tego co jest, a przed samym testem powrócić do tego co było w poprzednim roku ?
I tutaj też ponowne pytanie jak przy praktyce Smile (IPB) - Macie jakieś sposoby na spamiętanie większości ?

3. Czy na jakichś praktykach łatwiej mi będzie połapać się w logistyce, niż na samej nauce w szkole ?

4. Czy są może jakieś gry, (nie ważne czy przeglądarkowe czy platformówki) które pomogłyby tak się pobawić tą logistyką, transportem, spedycją i trochę podłapaniem tego ? Np. Cargotycoon albo ETS czy coś podobnego (jeżeli takie coś istnieje i znacie tego typu gry to podajcie przykłady jeśli mógłbym was o to prosić Smile (IPB) ), i obok gier też może jakieś darmowe programy Smile (IPB)

Powiem Wam szczerze, że tak zadaje tego typu pytania, z jednej strony z ciekawości, a z drugiej strony z powodu mojego obecnego stanu dotyczącego logistyki Dodgy (IPB)
Bo kurcze, o pójściu na kierunek logistyczny myślałem od 1 klasy gimnazjum i już wtedy miałem zaplanowane na niego iść i do tego bardzo interesuję się transportem i mam plany przyszłościowe w tym kierunku i kurcze myślałem, że to wszystko będę ogarniał (nie w całości, ale w większości), ale jednak się przeliczyłem i nie wiele kminie Dodgy (IPB)
Nie wiem, czy to z powodu mojego (chociaż jestem pilnym uczniem Wink (IPB) ), czy z powodu nauczania
Może macie też sposoby, na ogarnięciu tego kierunku Wink (IPB) - może coś poza szkołą, np. samouczek tak jak np. kursy z języków obcych do robienia w domu Wink (IPB) ?

Z każdą odpowiedź będę wdzięczny i już góry bardzo dziękuję Smile (IPB)

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru Smile (IPB)


RE: Egzamin Zawodowy - Logistyka - adekRDG - 01-10-2015

Egzaminy są łatwe, ja dwójkowy uczeń, zaliczyłem wszystkie trzy:
A.30 był najtrudniejszy praktyka 76% - dużo obliczeń i dużo do myślenia, obliczanie zapasów, dostaw itp.
A.31 był najłatwiejszy, z praktyki 100% - same dokumenty miałem na praktyce
A.32 praktyka 92% - obliczyć ładowność wagonu kolejowego i naczepy, palety itp.

Teoria, to sama wiedza z lekcji i większość można było ogarnąć z logiki.

Próg:
teoria - 50%
praktyka 75%


RE: Egzamin Zawodowy - Logistyka - p0x - 02-10-2015

(01-10-2015, 20:05)lukasiu1998 napisał(a): Ja też szczerze powiedziawszy mam, na lekcjach - szczególnie na laboratorium i planowaniu procesów produkcyjnych cały czas zadania, bo na pozostałych to przeważnie teoria i z każdą lekcją, jak czegoś z klasą nie kminimy to powtarzamy jeszcze kilka zadań, a jak kminimy to przechodzimy do następnych zadań.

W tym poście ponownie mam do Was kilka pytań :

1. Macie sposoby na połapanie się w danych zadaniach co i jak po kolei wyliczać ? Czy wszystko można wyłapać z kartki (treści zad) ? Bo w sumie czasem się zdarza, że nie ma napisane co masz obliczyć xD - bynajmniej ja tak miałem na lekcjach, ale to wyjątkowe zadania Big Grin (IPB)

2.Teoria - jak to wszystko spamiętać ? Nie oszukujmy się, jest tego dużo i tak kurcze, choć się człowiek uczy, to nie zawsze wszystko tkwi Dodgy (IPB) - Czy najlepiej to się uczyć póki co tak o, tego co jest, a przed samym testem powrócić do tego co było w poprzednim roku ?
I tutaj też ponowne pytanie jak przy praktyce Smile (IPB) - Macie jakieś sposoby na spamiętanie większości ?

3. Czy na jakichś praktykach łatwiej mi będzie połapać się w logistyce, niż na samej nauce w szkole ?

4. Czy są może jakieś gry, (nie ważne czy przeglądarkowe czy platformówki) które pomogłyby tak się pobawić tą logistyką, transportem, spedycją i trochę podłapaniem tego ? Np. Cargotycoon albo ETS czy coś podobnego (jeżeli takie coś istnieje i znacie tego typu gry to podajcie przykłady jeśli mógłbym was o to prosić Smile (IPB) ), i obok gier też może jakieś darmowe programy Smile (IPB)

Powiem Wam szczerze, że tak zadaje tego typu pytania, z jednej strony z ciekawości, a z drugiej strony z powodu mojego obecnego stanu dotyczącego logistyki Dodgy (IPB)
Bo kurcze, o pójściu na kierunek logistyczny myślałem od 1 klasy gimnazjum i już wtedy miałem zaplanowane na niego iść i do tego bardzo interesuję się transportem i mam plany przyszłościowe w tym kierunku i kurcze myślałem, że to wszystko będę ogarniał (nie w całości, ale w większości), ale jednak się przeliczyłem i nie wiele kminie Dodgy (IPB)
Nie wiem, czy to z powodu mojego (chociaż jestem pilnym uczniem Wink (IPB) ), czy z powodu nauczania
Może macie też sposoby, na ogarnięciu tego kierunku Wink (IPB) - może coś poza szkołą, np. samouczek tak jak np. kursy z języków obcych do robienia w domu Wink (IPB) ?

Z każdą odpowiedź będę wdzięczny i już góry bardzo dziękuję Smile (IPB)

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru Smile (IPB)

Oj chłopie, chłopie jak Ty się martwisz. Szczerbaty (MC) Teoria - praktycznie ja się niczego nie uczę, bo "prawie" wszystko zapamiętuje z lekcji, a poza tym nie trzeba siedzieć godzinami przed tym i się uczyć, bo to jest praktycznie w życiu codziennym i niektóre rzeczy trzeba wziąć na logikę, a nie tak jak jest w regułce napisane. Praktyka - wszystkie podpunkty masz napisane, co gdzie jak i co masz zrobić. Czytasz dokładnie i uważnie każde polecenie. Krok po kroku, sprawdzając dwa razy kalkulatorem wyniki, szybka analiza każdego Twojego kroku (w tym przypadku obliczeń)

Trzecia sprawa - zajęcia praktyczne. Z tego co mnie słuchy dochodzą, na pierwszych dniach praktyki - zajęcia z zakresu BHP, a potem to będzie "przynieś, podaj i pozamiataj". Nikt Cię nie dopuści do taśmy czy innej maszyny, bo nie masz ukończone osiemnaście lat, a poza tym nie jesteś odpowiednio przygotowany do obsługi danej maszyny itd.

Jak będzie? To się wszystko okaże. Ja dopiero będę miał na początku trzeciej klasy zajęcia praktyczne, więc wtedy będę mógł bazować na moich danych. Narazie to są moje "założenia i słuchy, od innych logistyków dot. zajęć praktycznych Smile (IPB)"


RE: Egzamin Zawodowy - Logistyka - lukasiu1998 - 03-10-2015

No to na tą chwilę, dowiedziałem się wszystkiego czego potrzebowałem Smile (IPB)

Dziękuję Wam bardzo, za odpowiedzi i pomoc - z rad z pewnością skorzystam Wink (IPB)