Modscenter • Centrum modyfikacji do gier
Volvo V40 - Wersja do druku

+- Modscenter • Centrum modyfikacji do gier (https://modscenter.pl)
+-- Dział: Hyde Park (https://modscenter.pl/forum_hyde-park_280)
+--- Dział: Nasze pojazdy (https://modscenter.pl/forum_nasze-pojazdy_869)
+---- Dział: Auta osobowe (https://modscenter.pl/forum_auta-osobowe_870)
+---- Wątek: Volvo V40 (/thread_volvo-v40_34216)

Strony: 1 2 3


Volvo V40 - SztywnyFred - 14-02-2017

Witam! Wink (IPB) 

Chciałbym przedstawić Wam moje autko jakim jest Volvo V40. Wołowinkę posiadam już jakieś 2 miesiące, sprawuje się świetnie, pomimo tego, że musiałem wymienić wysprzęglik, a to nie była tania sprawa Sad (IPB) Pod maską siedzi szalone 1.9 Dci o mocy 115 koni, które niepozornie wbija jednak w fotel. Niby silnik z renówki - w reno się perdoli, a w volvo zrobiło już ponad 350.000 km Tongue (IPB) Mimo tego przebiegu wnętrze jest mega zadbane. Żadnych przetarć, wypalonych dziur itp. Jak wyciągnąłem zapalniczkę to była jak nowa Big Grin (IPB) Co tu jeszcze by dodać Tongue (IPB) Autko z 2002 roku, jak widać błotniki zostały dotknięte rudą szmatą, ale będą na wiosnę nowiutkie Big Grin (IPB) 

Może opiszę teraz jak to wygląda ze strony mechanicznej Tongue (IPB)

- Nowe turbo
- Nowe sprzęgło
- Nowy dwumas
- Nowy wysprzęglik
- Nowy rozrząd z pompą
- Nowe rury od intercoolera
- Nowy akumulator
- Nowa przepustnica
- No i rzecz jasna oleje i filtry

Od strony wizualnej wygląda to na razie troszkę gorzej, bo oczywiście jest zima, więc na razie nic poważniejszego nie robię, tylko takie pierdółki jak zjadę do domu ze studiów. 

Dotychczas z wizuala to mam w sumie:

- Pozrywane wieśniackie naklejki po poprzednich właścicielach
- Przyciemnione lampy i obrysówki folią
- Pomalowane listwy drzwiowe i na zderzakach czarną strukturą, bo stare były już wypłowiałe
- kupiona tylna wycieraczka, bo stara była uwalona przy samej dupie

W planach:

- Oryginalna felga Volvo BBS w kolorze czarnym
- Pomalowanie tylnej klapy
- Ogarnięcie tylnych prawych drzwi
- Ogarnięcie przedniego zderzaka bo jest lekko pęknięty
- Dokładka zderzaka od sporta
- Grill od sporta
- Lotka od sporta
- Lampy z ciemnymi środkami
- Wymiana oczywiście błotników
- Ściema szyb tył i może delikatnie przód
- Digital camo

Ogólnie autko wygląda na razie troszkę jak kasztan ale spełnia swoje zadanie i moje oczekiwania co do niego. Wymagałem mocy pod nogą i mam, bo wołowina naprawdę garnie jak nienormalna, klimatyzacji, którą mam sprawną i nie do nabicia, bo działczy xD No i rzecz jasna komfortu, którego dostaję aż nadto, bo auto jest naprawdę mega wygodne.

Podsumowując. Może nie jest to jakiś golf, ani passat, ale bynajmniej jest własny i zostawia te wszystkie TDI'ki w tyle - tak testowane.

Pora na focisze xD

[Obrazek: 32888730505_b8f476bca7_o.jpg]
[Obrazek: 32046129764_eaec0a86fa_o.jpg]
[Obrazek: 32074020783_1da865256c_o.jpg]
[Obrazek: 32888729585_e77f763e73_o.jpg]
[Obrazek: 32074020563_9c897ec82b_o.jpg][url=https://flic.kr/p/QSgJSx]



RE: Volvo V40 - TrypeL - 14-02-2017

Nie no Patryczkuuuu Big Grin (IPB) volviaczek wyśmienity Big Grin (IPB) sam się za nim oglądałem, v40 bądz s40, ale nie siadła mi deska rozdzielcza w tym volvie .. Big Grin (IPB) ogółem maszyna ważna, że twoja, a nie rodziców Big Grin (IPB) a po pro felgii .. polecałbym ci aluminiowe od volvo, 18" TETHYS, ładne, pięknie siadają Big Grin (IPB)


RE: Volvo V40 - Dżejkob - 14-02-2017

Witam kolegę Big Grin (IPB)
Tez posiadam V-ke tylko że moja z 96 ale też ruda z nią szaleje Szczerbaty (MC)

Ogarnij sobie czy w progach nie masz czasem rudej, bo te progi lubią gromadzić wodę a potem to już wiadomo.

A tak to gratuluje zakupu, samochody jak czołgi trzeba się postarać żeby coś zniszczyć. No i milej i długiej eksploatacji Smile (IPB)


RE: Volvo V40 - Kowal94 - 14-02-2017

No proszę, kolejny volviarz. Też mam v40 tyle że 1.8 115km z 99r. Opinie na temat Diesli w tym aucie są różne.. jedni narzekają a inni robią grube kilometry i nic się nie dzieje - jak dbasz tak masz. Fakt, auta pancerne i w sumie ich minus to te progi z przodu i z tyłu - tam właśnie najbardziej lubią gnić. Na wiosnę ściągnij sobie te plastikowe listwy i przednie błotniki o zobacz co się dzieje pod spodem bo może być nieciekawie, przerabiałem to. Jeśli chodzi o listwy to uważaj przy ściąganiu bo spinki się lubią sypać ale można w przyzwoitej cenie kupić nowe i też posłużą. Mają duszę te auta, można się na nich wiele nauczyć xD Jak już się coś w nich sypie to zazwyczaj drobiazgi które nie spowodują że staniesz gdzieś na trasie tylko będzie cie to "wkurzało" i trzeba będzie zrobić. Auto ma kilka wrażliwych punktów na które trzeba zwracać uwagę ale nie ma co się spinać. Dbaj o nie a się odwdzięczy. Jakbyś potrzebował jakiś wskazówek czy pomocy to wal do mnie śmiało, dobrze się już z tym modelem zapoznałem więc służę radami i pomocą Smile (IPB) Pozdro.


RE: Volvo V40 - seba1912 - 15-02-2017

Klub volviarzy Smile (IPB) Moja z 98r z dizlem 90km. Jak wyżej, poza rudą szmatą brak większych problemów. U mnie w domu vałka już 8 lat, nie na sprzedaż, szkoda się rozstawać Smile (IPB)


RE: Volvo V40 - carbon814 - 15-02-2017

W mojej rodzinie była V40 ale z 99r w granatowym kolorze. Najbardziej ruda lubowała się w progach poza tym nigdzie bardziej się nie pokazywała Big Grin (IPB) Była dosyć obita bo stała na podwórku a mam młodsze rodzeństwo to zawsze gdzieś stuknęło, zarysowało je Dodgy (IPB) Po mimo wgniotek, rys, rożnych pęknięć na plastikach zawsze jak wychodziłem z domu i widziałem jej pocieszną mordkę uśmiechałem się bo do tego auta czułem bardzo duży sentyment i darzyłem je uczuciem. Byłem nim u komunii, pierwszy raz na plaży Big Grin (IPB) W skrócie mówiąc same dobre wspomnieniaBig Grin (IPB)D Zawiodła nas tylko raz 20 km. od domu gdy nie chciała odpalić. Historia V40 skończyła  się na złomowisku ponieważ "złodziej" uszkodził je Pouty (IPB) Jak odjeżdżała na lawecie miałem oczy pełne łez, tak samo jak mój tata bo wiedzieliśmy jak nasze ukochane auto skończy swój żywot Dodgy (IPB)   [Obrazek: NIe%20interesuj%20sie_zpsprhi1kjo.png]


RE: Volvo V40 - MANE6 - 15-02-2017

Współczuję, ja za moim Lwem pewnie też bym podobnie tęsknił


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 17-02-2017

Widzę, że koledzy to przedlifty mają Tongue (IPB) W ogóle chyba maglownicę będę musiał kupić, bo mam luzy na kierownicy, które już mnie deko zaczynają irytować, niby da się jeździć, ale wnerwia Tongue (IPB) Co do kierownicy - nawet jak o stopień skręcę w lewo lub w prawo to koła się ruszają także tragedii nie ma, ale jednak niepewność przy 140 jest - Magiel na szczęście nie taki drogi jak myślałem Big Grin (IPB)


RE: Volvo V40 - nirwana9 - 17-02-2017

Volvina ładna Wink (IPB)
A co do luzów - chyba, że tak od razu powiedziałeś, że magłownica do wymiany, albo sprawdziłeś i stwierdziłeś, że rzeczywiście to ona padła to okey, a jeśli nie sprawdzałeś to poleciłbym sprawdzać najpierw stan zawieszenia, drążki kierownicze najbardziej wpływają na "luz" kierownicy, i mniej ważniejsze typu sworzeń/wahacz, drązki stabilizatora, potem przejść i sprawdzić stan przegubu kierowniczego (mieści sie we wnętrzu auta w miejscu "kolumny kierowniczej" - być może ona po prostu zużyła się i przez to również też produkuje większy luz Smile (IPB) A gdyby magłownica była uszkodzona to warto sprawdzić czy są z niej jakieś wycieki, a jak sprawdzić to poprosić jedną osobę by "szarpała" kierownicę w lewo w prawo w szybciutkim tempie (tylko nie pełne obroty) a druga osoba przykłada dłoń do magłownicy i musi odczuć "stuki" to wtedy oznacza uszkodzenie Wink (IPB) - W sten sposób zawieszenie sprawdzisz i jak przegub Wink (IPB)


A co do rdzy - jak to blacha to blacha ;D, wyciąć tą blachę, wstawić nową blachę, wspawać, wygładzić, zabezpieczyć i zamalować Wink (IPB) Niż bawić się w szpachlowanie co po jakimś czasie tylko pęknie lakier i będzie "pajęczyna" = więc na takie rdzy tej metody odradziłbym ;D

A co do tylnych zderzaków - nie wiem, ale tu nie zawsze trzeba papierem wygładzać a potem malować - ale czasami po prostu wystarczy pasta polerska z "scierniwem" i być też może wytrzeć ładnie te ślady nie inwestując w malowanie Wink (IPB)


A tak to życzę bezproblemowych podróży i niech auto długo cie wozi Big Grin (IPB)


RE: Volvo V40 - SztywnyFred - 17-02-2017

Kolega jest lakiernikiem także to nie problem :p co do błotników to nie będę tego kitował tylko kupię nowe, nie chce mi sie rzeźbić jakiegoś gówna :p a co do magla to guma jedna już tam nie istnieje, więc mogło tam nalecieć syfu i sie zajechać. Jakieś 2 miesiące temu byłem na przeglądzie i całe zawieszenie jest jak najbardziej w porządku Wink (IPB) A sworznie wahacza wymienilem jakies 2 tygodnie czy tam tydzien temu, juz nie pamiętam xD