Modscenter • Centrum modyfikacji do gier
Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - Wersja do druku

+- Modscenter • Centrum modyfikacji do gier (https://modscenter.pl)
+-- Dział: Symulatory (https://modscenter.pl/forum_symulatory_1153)
+--- Dział: Euro Truck Simulator 2 (https://modscenter.pl/forum_euro-truck-simulator-2_33)
+---- Dział: ETS2 - Centrum pomocy (https://modscenter.pl/forum_ets2-centrum-pomocy_467)
+----- Dział: ETS2 - Szukam (https://modscenter.pl/forum_ets2-szukam_472)
+----- Wątek: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. (/thread_szukam-modyfikacji-lub-instrukta%C5%BCu-mod-na-brak-nocy_36462)

Strony: 1 2


Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - danielk550i - 09-05-2020

Witam Serdecznie Truckerską brać.

Potrzebuję modyfikacji która powoduje że przez 24/7 nie zapada zmrok. Godziny mogą być jakie są ale żeby ciągle był dzień.
Denerwujące jest że tak szybko te pory się zmieniają i nie można się wczuć a też granie w ciągu dnia kiedy jest widno w mieszkaniu powoduje że nic nie widać w grze kiedy tam jest noc.

Będę wdzięczny chociażby za pokierowanie który pik za to odpowiada jeśli komuś by się nie chciało tego robić.
Kiedyś taki mod był, ale linki umarły bezpowrotnie. 

Pozdrawiam, bardzo mi zależy Smile (IPB)


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - Michaleczeq - 09-05-2020

Tutaj nie tyle plik co pliki - pliki stref klimatycznych.
Sprawa jest nieco cięższa ponieważ musiał byś zmieniać każdą definicję klimatu.
Pliki masz w katalogu "/def/climate/<nazwa_klimatu>/". Tam masz po 2 pliki. Bad i Nice (od złej i dobrej pogody).
Nigdy się nimi nie bawiłem, ale na moje musiał byś wywalić wszystko i zostawić tylko 1 wpis dla odpowiedniej godziny. To powinno zadziałać, ale najpierw musiał byś znaleźć który wpis jest dla ciebie odpowiedni. Najlepiej byłoby gdybyś to zrobił w Map Edytorze. Tam masz narzędzie do przęłączania pogody i mógłbyś zobaczyć która jest OK. O ile dobrze pamiętam wszelkie wpisy od 05 do 07 to są godziny południowe/popołudniowe.


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - danielk550i - 09-05-2020

(09-05-2020, 17:10)Michaleczeq napisał(a): Tutaj nie tyle plik co pliki - pliki stref klimatycznych.
Sprawa jest nieco cięższa ponieważ musiał byś zmieniać każdą definicję klimatu.
Pliki masz w katalogu "/def/climate/<nazwa_klimatu>/". Tam masz po 2 pliki. Bad i Nice (od złej i dobrej pogody).
Nigdy się nimi nie bawiłem, ale na moje musiał byś wywalić wszystko i zostawić tylko 1 wpis dla odpowiedniej godziny. To powinno zadziałać, ale najpierw musiał byś znaleźć który wpis jest dla ciebie odpowiedni. Najlepiej byłoby gdybyś to zrobił w Map Edytorze. Tam masz narzędzie do przęłączania pogody i mógłbyś zobaczyć która jest OK. O ile dobrze pamiętam wszelkie wpisy od 05 do 07 to są godziny południowe/popołudniowe.

No niestety, rozpakowałem def, scs extractorem, w każdym z tych folderów klimatu zostawiłem wpis z tą samą cyfrą, zrobiłem ścieżkę folderów, spakowałem do zip i zmieniłem końcówkę na scs. po aktywowaniu ,,moda'' wywala do pulpitu. No trudno nie udało się, ale dzięki za odpowiedź. Musi zostać jak jest...


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - Michaleczeq - 09-05-2020

Podeślij loga. Być może coś przy wywalaniu wywaliłeś za dużo albo omyłkowo jakiś znak wstawiłeś


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - danielk550i - 09-05-2020

(09-05-2020, 19:38)Michaleczeq napisał(a): Podeślij loga. Być może coś przy wywalaniu wywaliłeś za dużo albo omyłkowo jakiś znak wstawiłeś

Zawartość gamelog.txt

https://pastebin.com/An8ZskWN



RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - Michaleczeq - 09-05-2020

W logu nie ma nic o crashu. On jest z momentu crasha, czy po prostu włączyłeś i wyłączyłeś grę?


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - danielk550i - 09-05-2020

(09-05-2020, 21:22)Michaleczeq napisał(a): W logu nie ma nic o crashu. On jest z momentu crasha, czy po prostu włączyłeś i wyłączyłeś grę?

Włączyłem grę, kliknąłem załaduj profil i wtedy na ekranie ładowania wywala do pulpitu i wszedłem w log. 
Tam niżej były jakieś linijki error, def coś tam...
Znalazłem w tym czasie gościa który kiedyś robił tego moda, nazwa tego moda to  Always sunny weather mod without night v1.2.
Nie podaje linka bo może nie wolno a nie chce łamać regulaminu, w każdym razie był na patch 1.20 i teraz robi się to samo co z tym moim zrobionym.
Wywala do pulpitu przy ładowaniu. Możesz go pobrać i przejrzeć co on tam zawiera, może wywnioskujesz co się zmieniło do tego czasu że teraz nie działa.
Napisałem do tego gościa na FB po Angielsku czy nie potrafi tego zrobić ale nie wiadomo czy odpisze bo ostatni post ma 2016 roku, no i to jakiś Koreańczyk.


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - Michaleczeq - 09-05-2020

Dobra, nie ważne. Widzę już.

Kod:
<ERROR> Sun data for elevation -90 [morning] is not defined!
itd.

Widocznie gra oczekuje że dostanie informacje co ma robić słońce w poszczególnych porach.
Możesz jeszcze spróbować podmienić wartości tak, by we wszystkich wpisach były takie same czyli np. jeśli wybrałeś sobie "05a" to w pozostałych podmieniasz wszystko od wartości "sun_direction" do klamry zamykającej wklejając skopiowane z profilu "05a" wartości (wsyzstko w obrębie tego samego pliku).
Dlaczego nie wszystko? bo wcześniej masz informacje o tych "elevation" które wywalają.


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - danielk550i - 09-05-2020

Teraz lepiej, bo profil się wczytał i czas leci ale przy godzinie 13:47 dopiero wywala. Nie wiem analizuje zawartość tego moda i staram się znaleźć jakąś zależność i powiązanie. Na pewno tam nie nie są te numery po kolei jest default.nice.24
potem
default.nice.04
potem
default nice.05a
W logu znów to elevation....
Nie wiem, szczerze, myślałem że to prostsze będzie. Zmiana ograniczeń prędkości poszła migiem ale pogoda to chyba zabawa nie dla amatorów.


RE: Szukam modyfikacji lub instruktażu. Mod na Brak Nocy. - Michaleczeq - 10-05-2020

Tam tych linijek jest sporo więc być może coś za dużo skopiowałeś (np 2 wpisy) albo gdzieś wkleiłeś podmieniając kilka wpisów. Tak czy siak, skoro przez chwilę działa, a dopiero potem wali, to znak że część definicji jest poprawna, a część popsuta, także idziesz już dobrą drogą, tylko musiałeś popełnić jakiś błąd.
Przede wszystkim, z tego co ja widzę wszystko idzie tam po kolei, więc musiałeś coś samemu popsuć jak wklejałeś. Zacznij jeszcze raz od nowa powoli. Przy tak dużej ilości wpisów nie trudno o pomyłkę, więc nie ma się co śpieszyć.

Jest też inna opcja. Możesz w map edytorze samemu sobie zmodyfikować wszystkie te ustawienia pogodowe wbudowanym narzędziem. Możesz sobie zmienić kolory nieba, słońca, światła itd. itd. Zawsze to jest jeszcze jakieś inne wyjście.